شبیه سازی حوزه انرژی

تامین نیازهای نسل امروز بدون در خطر انداختن نسل های آینده در تامین نیازهایشان تعریفی مختصر از توسعه پایدار است که توسط سازمان ملل متحد ارائه شده است. برای دستیابی به این هدف از یک سو می بایست میزان بهره برداری از منابع تجدید ناپذیر را به میزان کمتر از توان طبیعت در تولید آنها کاهش داد و از سوی دیگر میزان تولید آلاینده های زیست محیطی را به حجمی کمتر از توان طبیعت در بازیافت آنها تقلیل داد. با توجه به مسئولیت نسل کنونی در عمل به این مهم و از سوی دیگر با توجه به گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و جریان وسیع و حجیم اطلاعات و امکان تحلیل ، پیش بینی و هدایت رفتارهای طبیعی و انسانی، بنظر می رسد که می توان با ایده هایی خلاقانه بگونه ای از اطلاعات در حال جریان بهره برداری کرده و با پردازش و بهره گیری از آنها راه حل هایی برای کاهش مصرف انرژی و تولید آلاینده ها ابداع نمود. از اصلی ترین زمینه های مورد نظر در بخش شبیه سازی این مسابقه استفاده از قابلیتهای فناوری اطلاعات در جهت پردازش سیل اطلاعات جاری در بسترهای مختلف اطلاعات در کشور به منظور کنترل میزان مصرف انرژی، مدیریت منابع، کنترل آلودگی هوا و آب، کنترل ترافیک و ... است تا با استفاده از آنها بتوان راه حل هایی در قالب اپلیکیشن های تلفن همراه، نرم افزار و گرافیک و انیمیشن یا برنامه های آموزنده و بازدانده در حوزه محیط زیست ارائه نمود که دو هدف کلی کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید آلاینده های محیطی را محقق سازند.

سوالات متداول

نحوه ثبت نام به چه صورت است؟

با ورود به بخش ثبت نام و وارد کردن ایمیل، کد فعالسازی برای شما ارسال می گردد. کد ارسال شده را در بخش مربوطه وارد کرده و وارد بخش ورود اطلاعات شخصی می گردید.

کد فعالسازی برای من ارسال نمی شود

در صورتیکه کد فعالسازی ارسال نشد، بر روی لینک ارسال مجدد کلیک کنید. اگر همچنان کدی برای شما ارسال نگردید، لطفا با دبیرخانه تماس حاصل فرمایید.

سوالات مسابقه چگونه قابل دسترس است؟

پس از پایان مهلت ثبت نام، سوالات مسابقه در پنل کاربری شما قابل دسترس است و می توانید آن را دانلود نمایید.

آیا می توانم در بیش از یک رشته ثبت نام کنم؟

بله، امکان شرکت در بیش از یک رشته (حتی تمامی رشته ها) برای همه شرکت کنندگان امکان پذیر است

نحوه ارسال پاسخ و پروژه به چه صورت است؟

در پنل کاربری در جدول رشته هایی که ثبت نام نموده اید، بخش بارگزاری سوالات قرار داده شده است.

نحوه اعلام نتایج به چه صورت است؟

نتایج مسابقه در جشن اختتامیه که به همین منظور برگزار می گردد، اعلام می شود. ضمن اینکه این نتایج در وب سایت internat.ir نیز جهت مشاهده شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.